IŠSIPLĖTUSIOS POROS

IŠSIPLĖTUSIOS POROS

 

Poros yra visiškai natūralus sveikos odos požymis ir bet kokiomis priemonėmis stengtis jų atsikratyti tikrai nereikia, nes tai tiesiog neįmanoma. Kiekvieno iš mūsų odos poros atlieka svarbią funkciją – odos porose yra plaukų svogūnėliai ir riebalinės liaukos, išskiriančias sebumą arba, kitaip tariant, natūralų odos aliejų. 

 

Dažniausiu atveju, išsiplėtusias poras turi riebios ir mišrios odos savininkai. Dėl riebalinių liaukų intensyvesnės veiklos, išsiskiria didesnis riebalo (sebumo) kiekis, kuris kaupiasi porose, atsiranda "kamštis" vadinamas inkštiru, komedonu, arba tiesiog juoda galvute. 

Stebuklų nebūna, ir odos porų panaikinti neįmanoma, bet vizualiai jas sumažinti- tikrai taip. Tam reikalinga kruopšti odos priežiūra namuose, ir reguliarus apsilankymas kosmetologo kabinete.

 

Veiksniai, kurie gali nulemti Jūsų porų dydį:

 

Genetika. Pagrindinis veiksnys, lemiantis natūralų porų dydį yra mūsų genetika.

Odos tipas. Riebi veido oda pasižymi padidėjusiu odos riebalų išsiskyrimu bei pakitusia jų sudėtimi, todėl ant riebios veido odos žymiai dažniau kaupiasi riebalų perteklius, negyvos odos ląstelės ar kiti nešvarumai. O tam, kad būtų galima sulaikyti riebalų perteklių ar nešvarumus odos poros pradeda plėstis ir tokiu būdu atrodo žymiai ryškesnės. 

Amžius. Bėgant laikui kolageno ir elastino gamybos lygis mūsų odoje mažėja. Tai sukelia ne tik odos elastingumą mažėjimą, bet ir padidėjusių porų atsiradimą. 

 

 

Kaip kovoti su išsiplėtusiomis poromis?

 

  • Veido švaros užtikrinimas: jei poros užsikemša, jos atrodo gerokai didesnės nei yra iš tiesų, todėl labai svarbu palaikyti tinkamą veido švarą. Kiekvieną dieną būtina ne tik pašalinti makiažo likučius, bet taip pat nuprausti odą švelniu prausikliu. Taip pat vertėtų atsikratyti įpročio liesti veidą rankomis, svarbu pakankamai dažnai skalbti veidui skirtą rankšluostį, ir kt.;

 

  • Po kiekvienos valymo procedūros naudokite tonikus. Mišriai/riebiai odai ypatingai tinka vandens pagrindu pagaminti tonikai, kurių sudėtyje yra arbatmedžio ar alavijo, hamamelio ekstraktų, AHA rūgščių.

 

  • Reguliarus odos šveitimas: odos šveitikliai padeda pašalinti negyvas odos ląsteles, dėl kurių oda gali atrodyti papilkėjusi, nevienodos spalvos. Šveiskite odą reguliariai, rinkitės švelnius, neabrazyvius šveitiklius su AHA rūgštimis, reguliariai atlikite profesionalų veido valymą pas kosmetologą.

 

  • Kartą per savaitę palepinkite odą veido kaukėmis. Rinkitės su kaolinu, AHA rūgštimis, niacinamidu, retinoliu ar Vit.C. 

 

  • Palaikykite odos drėgmę: odos drėkinimas yra reikalingas kiekvienai mūsų, nepriklausomai nuo odos tipo. Rinkitės lengvos tekstūros drėkiklius, kurie neapsunkins odos ir neleis jai riebaluotis dienos eigoje.