5 patarimai problematiškos odos priežiūrai

 

Dirbdama kosmetologės darbą kone kiekvieną dieną susiduriu su problematiška oda. Dažnu atvėju, tai nėra vien tik matomi odos pakitimai, bet visa tai atsispindi ir psichologinei žmogaus sveikatai. Norėdama padėti klientams suprasti ir tinkamai prižiūrėti problematišką odą, išskyriau kelis pagrindinius aspektus kasdienėje odos priežiūros rutinoje, kurie gali akivaizdžiai pagerinti odos būklę.

 

  1. Odos higiena

Problematiškai odai reikalingas kruopštus odos valymas. Veidą prauskite du kartus dienoje ryte ir vakare. Rekomenduoju naudoti švelnius prausiklius, kurių sudėtyje nėra alkoholio. Netinkami prausikliai gali per daug išsausinti odą, sukelti nepageidaujamą odos jautrumą.  Nors aršūs prausikliai ir alkoholiai suteikia momentinį efektą, kartu jie kelią stresą odai ir sukelia jos disbalansą. Tai lemia riebalinių liaukų sekrecijos progresavimą ir neretai įsiveliama į užburtą ratą, kai oda sausinama, šveičiama ir valoma, o rezultatas negerėja.

Dairykitės priemonių su AHA, BHA rūgštimis, kurios veiktų aktyviai, bet per daug neišsausindamos odos, ir būtų tinkamos net jautriam odos tipui. Jokiu būdu nenaudokite spiritiniu pagrindu pagamintų priemonių!

      2. Spuogų spaudymas

NEGALIMA! Šią taisyklę žino visi, tačiau ne visi jos laikosi..

Kodėl negalima spaudyti spuogų? Nes tai darant pažeidžiama uždegiminė zona – bakterijos pasklinda ir sėja uždegimą po visą veidą. Spaudžiant spuogus pažeidžiami aplinkiniai audiniai, taip pat kaip ir odą šveičiant grubiais mechaniniais šveitikliais atsiranda smulkūs odos įbrėžimai ir bėrimas išplinta.

Taigi išspaudę vieną spuogą, ryte galėsime džiaugtis trimis naujais. Rekomenduoju į savo priežiūros rutiną įtraukti priemones tepamas lokaliai ant spuogų, jos padės sumažinti uždegimą, veiks antibakteriškai, padės greičiau gyti spuogui. Jokiu būdu tokių priemonių netepkite ant viso veido, jos yra skirtos tepti TIK ant bėrimų.

        3. Odos drėkinimas

Problematišką odą būtina drėkinti. Dažna klaida yra manyti, kad odos riebalų perteklius reiškia, kad oda yra pakankamai sudrėkinta. Priešingai, į aknę linkusi oda, dažnu atveju, yra praradusi drėgmę. Tik gaudama pakankamai drėgmės, oda gali sveikti nuo aknės. Be to, tiek vietiniai, tiek geriamieji vaistai sausina odą, taigi nepakankamai ją drėkinant, oda išsausėja, sudirgsta, rausta, pleiskanoja...

Ryto rutinoje naudokite lengvą drėkinantį kremą, arba papildomai naudokite drėkinančius serumus, o vakare rinkitės intensyvesnį kremą, kuris veiktų į bėrimo problemą (su rūgštimis, niacinamidu..).

         4Gyvenimo būdas

Vidinė įtampa, emociniai išgyvenimai ir stresas gali padidinti hormonų pusiausvyros disbalansą, o tai skatina spuogų formavimąsi.  Subalansuota mityba, daugeliu atveju, taip pat yra sveikos odos garantas. Venkite nesveiko, aukštą glikeminę apkrovą turinčio maisto (pvz. picų, mėsainių, bulvių traškučių), taip pat pieno produktų – jie skatina odos riebalinių liaukų veiklą, taigi aknė pablogėja.

         5.  Problematiškai odai reikia laiko

Aknės gydymas – ilgas procesas, kuriam reikia laiko. Turint probleminę odą ir gydant spuogus, būtina apsišarvuoti kantrybe. Spuogas nepranyks per naktį – tokių stebuklingų kremų ar vaistų dar niekas neišrado. Normalu, kad priemonių efekto reikėtų laukti bent 4-6 savaites, tačiau gali prireikti ir kelių mėnesių, norint pamatyti maksimalų rezultatą. 

O dažniausia priežastis, kodėl spuogų gydymas neduoda pakankamo efekto yra ta, kad žmonės per anksti nutraukia gydymą ar paskirtų priemonių naudojimą – ima eksperimentuoti, naudoja per daug ir netinkamų priemonių, taip tik dar labiau išbalansuodami savo odą. Svarbu teisingai prižiūrėti odą net tuomet, kai spuogų sumažėja, nes aknė yra atsinaujinanti odos būklė. Nuolatinė odos priežiūra turi tapti įpročiu.

 

          Pagalba – priemonės su rūgštimis

Rūgštys yra aktyvios medžiagos, galinčios prasiskverbti pro sebumą ir veikti mūsų odos būklę. Yra dvi stambios rūgščių grupės AHA ir BHA. AHA, arba alfa hidroksirūgštys padeda nuo odos paviršiaus pakelti ir pašalinti negyvų ląstelių sluoksnį ir pagerinti odos paviršių, paverčiant jį skaistesniu, lygesniu.

AHA rūgštys reaguoja su vandeniu. BHA tuo tarpu reaguoja su riebalais ir patenka į poras, padeda jas išvalyti, ištirpdyti užsikimšimus ir apsaugo nuo spuogelių atsiradimo.